Petrovice 11
675 21 Okříšky
sdhpetrovice@quick.cz
Menu Časomíra
Přihlášení
Sbor dobrovolných hasičů Petrovice vlastní časomíru na sklopné i na nástřikové terče, která je ovládána a zpracovávána na počítači. Časomíra měří dle pravidel požárního sportu na dvě desetinná místa a zaznamenává časy sestřiku každého terče. Časoměřič může ještě navíc stiskem mezerníku zaznamenat až 5 mezičasů každého pokusu (koš ve vodě, voda ze stroje, na rozdělovači, oba výstřiky). Všechny časy jsou zaznamenány na disk počítače a po ukončení disciplíny je možno vytisknou již seřazenou výsledkovou listinu družstev při požárním útoku. Časomíru obsluhují dva lidé startér a obsluha počítače. Startování pomocí pistole se snímáním zvuku výstřelu. Časomíra je uzpůsobena také měření času při štafetě 4x100m a při disciplíně jednotlivců na 100m překážek. Jsme schopni měřit pomocí fotobuněk 4 dráhy najednou i se zpracováním.
Naše časomíra je používaná na všech soutěžích pořádaných v našem areálu, dále měří soutěže na okrese Třebíč zařazené do Okresní ligy, soutěže Extraligy ČR v požárním sportu a řadu postupových okresních a krajských soutěží. Na soutěži HZS bylo prakticky vyzkoušeno i měření výstupů na věž (2 dráhy) s připojenými libereckými nášlapy.
Časomíru lze doplnit o numerický displej, buďto žárovkový s velikostí znaků 50cm a vynikající viditelností i za přímého slunečního svitu, nebo za displej s LED diodami, u kterého lze volit velikost znaků.

časomíradisplejterče

Po vzájemné dohodě je možno časomíru i dodat. Bližší informace naleznete v následujícím ceníku a manuálu. Bližší podrobnosti lze dohodnout s ing. Zdeňkem Jeřábkem, tel. 602 188 593.
Ceník
Manuál pro měření útoků